5 najlepszych seriali fantastycznych na wieczór

Panna Mysia od kilku miesięcy spędza nieprzerwanie leniwy weekend. Dziś w ramach najprzyjemniejszego cyklu tematycznego na gryzoniowym blogu zaprezentujemy Wam 5 najlepszych seriali fantastycznych 2016 roku, które umilały jej zimowe wieczory.


1. "Preacher" ("Kaznodzieja")

Absolutny hit i numer jeden Panny Mysi, która pismo będące dla wielu świętym ceni wyłącznie za walory literackie oraz ogromny wpływ na historię i kulturę całego świata.

"Preacher" to adaptacja komiksu pt. "Kaznodzieja", którego autorami są Garth Ennis i Steve Dillon. Głównym bohaterem jest Jesse Custer - alkoholik i były kryminalista o nieodpartym uroku osobistym, który służy Bogu w imię przysięgi danej ojcu. Niespodziewanie zyskuje on nadprzyrodzony dar, dzięki któremu może zmusić każdego człowieka do wykonania rozkazu. Od tego momentu Kaznodzieja miesza się w wiele przestępstw, nie wylewa za kołnierz i chętnie wdaje w bójki. Wreszcie, w towarzystwie byłej dziewczyny i wampira-narkomana wyrusza z misją odnalezienia zbiegłego z niebios i ukrywającego się wśród ludzi Boga. Serial ma nieprzeciętną fabułę, nastrojową muzykę i westernowy klimat. My go pokochaliśmy, choć na amerykańskiej prerii niekoniecznie chcielibyśmy zamieszkać. 


2. "Jonathan Strange and Mr Norell"

Miniserial odwołujący się do powieści fantastycznej angielskiej pisarki Susanny Clarke również ma nieprzeciętny urok. Jego akcja rozgrywa się w czasach napoleońskich, więc w serialu pojawia się wiele posaci historycznych, jednak przedstawiony w nim świat odbiega od historycznych realiów. W pamięci Anglików przetrwała magia – sztuka godna prawdziwego dżentelmena, której nie uprawia już nikt za wyjątkiem Pan Norrella. Ten nieco apodyktyczny jegomość o narcystycznej duszy nadal potrafi czynić czary, a jego pomoc okazuje się niezmiernie przydatna w toczących się walkach z Napoleonem. Wkrótce do Pana Norrella dołącza Jonathan Strange, który okazuje się równie potężnym magiem i obaj panowie zaczynają toczyć bój o miano pierwszego maga Anglii.


3. "Once Upon A Time" ("Dawno, dawno temu")

Once Upon a Time to amerykański serial odwołujący się do dzieciństwa odbiorców i zmieniający ich dotychczasowy sposób postrzegania bajek. Mimo tego, że mamy już futro przyprószone siwizną, pierwszy sezon serialu obejrzeliśmy z nieudawaną przyjemnością. Jego bohaterami są postacie ze starych baśni, na których zła czarownica rzuciła klątwę. Przeniesieni do miasteczka Storybrook prowadzą normalne życie i nie pamiętają, kim są w rzeczywistości. Od posępnego losu może ich uratować tylko córka Śnieżki, Emma, która niestety nie wierzy w baśniowy świat... 


4. "The Originals" ("Pierwotni")

"The Originals" to amerykański spin-off serialu "Pamiętniki wampirów". Opowiada o losach Mikaelsonów - pierwotnej rodziny wampirów, która po wielu wiekach ucieczki przed rządnym krwi ojcem przenosi się do Nowego Orleanu – miasta, które kiedyś pomogli zbudować i w którym mają nadzieję odnaleźć upragniony dom. Serial jest nieco mroczny i brutalny, stanowi więc alternatywę dla romantycznej sagi "Zmierzch", którą pokochała młodzież.


5. "Game of Thrones: ("Gra o Tron")

"Game of Thrones" to adaptacja sagi "Pieśń lodu i ognia" autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina, o której słyszał już niemal każdy. Większość głównych wątków historii rozgrywa się w Siedmiu Królestwach, państwie zajmującym dużą część kontynentu Westeros. Motywem przewodnim tego wielowątkowego serialu nakręconego z iście hollywoodzkim rozmachem jest walka najpotężniejszych rodów o władzę. Produkcja - oprócz pięknych krajobrazów - obfituje również w liczne sceny erotyczne, widowiskowe sceny walki i spektakularne efekty specjalne, jest więc skierowana wyłącznie do dorosłej części widowni.

Nie znaleźliśmy zwiastunu 1. sezonu serialu, prezentujemy więc jeden z odcinków "Historii bez cenzury", który nakreśla historyczne tło serialu i powieści.Jesteście ciekawi, jakie seriale polecacie nam na wiosenne wieczory?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger