Gdzie za darmo testować produkty? Lista stron internetowych

Podobał Wam się poradnik, w którym podpowiadamy, jak napisać zgłoszenie do testowania produktów? Dziś zaprezentujemy sprawdzoną i bezpieczną listę stron internetowych, które zajmują się marketingiem rekomendacji i umożliwiają zarejestrowanym użytkownikom bezpłatne testowanie produktów.

marketing rekomendacji, strony z darmowymi próbkami i produktami, strony do testowania produktów, darmowe testowanie produktów, bezpłatne produkty,


Czym jest marketing rekomendacji


Marketing rekomendacji to działania marketingowe mające na celu zdobycie opinii o produkcie, który jest nowością na rynku. Zazwyczaj opiera się na bezpłatnym przekazaniu wybranym ambasadorom marki produktu do przetestowania, utworzeniu przez nich sieci rekomendacji oraz przekazaniu firmie opinii o produkcie.

Na czym polega bezpłatne testowanie produktów


Darmowe testowanie produktu rozpoczyna się od zorganizowania rekrutacji na ambasadora marki. Zazwyczaj należy wypełnić ankietę zgłoszeniową, która ma na celu zebranie informacji dotyczących potrzeb i preferencji kandydatów oraz dopasowanie ich do profilu klienta przygotowanego przez firmę. Często też nabór organizowany jest na zasadzie konkursu, w którym należy umotywować, dlaczego chcemy przetestować produkt.

Po zakwalifikowaniu się do bezpłatnych testów otrzymuje się paczkę z produktem do wypróbowania, często wzbogaconą o próbki dla przyjaciół oraz materiały informacyjne dla ambasadora marki. Produkt jest darmowy a testowanie nic nas nie kosztuje pod warunkiem, że w czasie trwania kampanii będziemy rozmawiać ze znajomymi o produkcie, przekazywać ich opinie w raportach z rozmów oraz wypełniać ankiety przygotowane przez firmę.

Lista stron, które umożliwiają darmowe testowanie produktów


W sieci można znaleźć wiele portali internetowych, które zajmują się marketingiem rekomendacji. Zarejestrowani użytkownicy takich portali uzupełniają dane osobowe w profilu, a następnie wypełniają ankiety dotyczące sytuacji rodzinnej, statusu majątkowego, zatrudnienia, potrzeb, hobby czy preferencji. Celem ankiet jest jak najlepsze dopasowanie produktów możliwych do przetestowania do określonego ambasadora. Większość portali oferuje też dodatkowe czynności, które może wykonać użytkownik, aby zwiększyć szanse na udział w kampanii, tj. powiązanie konta z profilami społecznościowymi, polubienie profilu firmy czy opublikowanie zdjęcia.

Oto lista stron oferujących darmowe testowanie produktów: Streetcom, Buzzaar, TRND, Talk Marketing, Everyday Me, Wizaż, Ofeminin, Toluna, KobietaMAG


29 komentarzy:

 1. Coraz popularniejsza forma poznawania produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam wszystkie warto być tam zarejestrowanym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiekszosc znam i kilka razy mi sie udalo

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wiesz nigdy jeszcze nie próbowałam..... ale może kiedyś ..... :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, może spodobają Ci się takie prezenty? :)

   Usuń
 5. Moim zdaniem reklama na blogach może na razie nie przewyższa reklamy standardowej, ale już niewiele brakuje... :) Nie trafiłam jeszcze na testowanie kosmetyków, ale może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie próbowałam się zgłosić do żadnego testowania chyba że na blogu ale może warto obczaić te strony? Kto wie może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na Ofeminin pewien czas temu wysyłałam zgłoszenia.=)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało się? My mamy pozytywne doświadczenia ze wszystkimi wymienionymi portalami.

   Usuń
 8. nigdy nie próbowałam i nie sądziłam, że rzeczywiście można coś dostać :o

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam wszystkie stronki, które wymieniłaś :) Ogólnie pomocny poradnik :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem zarejestrowana na wszystkich kontach ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o tych stronach, ale rzadko biorę udział w takich akcjach. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My bardzo często, lubimy dostawać paczuszki i testować nowości!

   Usuń
 12. hmm , mogłabym spróbować kiedyś.Zastanowie się ;) urocze zdjęcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie próbowałam, ale wiem że faktycznie to działa :) Ja wypełniam ankiety w klubie Gfk i uzbierane punkty można wymieniać na nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam, to mnie po 2-3 pytaniu zawsze wyskakuje, "Dziękujemy za wypełnienie ankiety" xD

   Usuń
 14. Ja na takich stronach tyle razy próbowałam, a tylko raz na Trnd udało mi się testować podpaski Always :) Nie wiem z czego to wynika, na Streetcom zawsze wypełniam wszystkie ankiety, mam podpisaną zgodę itd., ale nigdy testować mi się nie udało :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Mysiu proszę powiedz, czy testując produkty jest później konieczność zamieszczania na swoim profilu społecznościowym relacji z testowania? Nie chciałabym zamieszczać na swoim facebooku tego typu rzeczy. Czy jest to warunkiem uczestnictwa w tych serwisach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, absolutnie nie trzeba tego robić ani na stronach internetowych, np. blogu, ani portalach społecznościowych, chyba że tak jest zaznaczone w kampanii. Mnie się jeszcze nie zdarzyło.

   Usuń
 16. Jestem tylko na Sample, ale tam od dawna nic sie nie dzieje :(

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkie znam naprawde warto jesli chcesz spr co juz testowalem wejdz www.zpunktuwidzeniafaceta.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger