Warszawskie myszy

Ale się w Warszawie myszy nalęgło! Praca Mysi wymaga ciągłego doskonalenia się. Małą gryzoniową norkę porzuciła na rzecz dostojnej stolicy, aby przez kilka dni zdobywać wiedzę i wzbogacać duszę. Za dnia pilnie się uczyła, wieczorami zwiedzała stolicę. Obejrzyjcie dekoracje!

pałac prezydencki podczas świąt
A cóż mogą rzec o stolicy małomiasteczkowe myszy? Stare Miasto i Krakowskie przedmieście są przepiękne i robią ogromne wrażenie szczególnie w przedświąteczny czas. Spójrzcie, jakie to wszystko piękne. Czujecie bożonarodzeniowy klimat?

dekoracje świąteczne w warszawie

warszawa w czasie bożego narodzenia

iluminacje świetlne

warszawa w grudniu

W Warszawie nie czuć wielowiekowego zapachu historii - bo i jak poczuć, skoro niezdrowo stuknięty Wąsiasty Pan zrównał stolicę z ziemią? Pałac Kultury i Nauki - radziecki prezent dla polskiego narodu, ociekający betonem i komunizmem - jest jednym z najbrzydszych budynków, jakie widziały mysie oczy. Trzeba jednak przyznać, że oświetlony nocą symbol stolicy w otoczeniu zdobionych świątecznymi lampkami drzew wygląda przyjemnie. Grób Nieznanego Żołnierza w Parku Saskim ściska serduszko, wzrusza i budzi podziw. A Powązki? Wilanów? Łazienki Królewskie? Nowy Świat? Tyle do zobaczenia, tyle do opowiedzenia! 

I wiecie co? Kochamy Polskę za jej piękną historię i bogatą kulturę. Ale najmocniej kochamy rodzinne miasteczko. Bo jest nasze - takie swojskie, mysie, futrzaste.

PS Sabaton - Uprising - najlepsza piosenka historyczna ever! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger