Karma dla psa For Friends

Jakiś czas temu Kubuś testował karmę dla psów firmy Bosch. Dziś chcielibyśmy przedstawić produkt równie godny polecenia - karmę For Friends z łososiem i słodkimi ziemniakami.


for friends karma dla psa z łososiem i słodkimi ziemniakami

O firmie:

For Friends oferuje trzy rodzaje karmy:
1) For Young Friends - dla szczeniaków od 2 m.ż. oraz dla szczeniaków dużych ras od 5,
2) For Adult Friends - dla psów dorosłych o normalnej i zwiększonej aktywności,
3) For Old Friends - dla seniorów powyżej 7 r.ż.

Karmy zostały opracowane przez lekarzy weterynarii. Są dostosowane do potrzeb zwierząt w różnym wieku i o różnym poziomie aktywności. Pokarm zawiera świeże mięso (w tym ryby), 11 witamin, warzywa i owoce oraz suplementy diety. Nie posiadają natomiast suchej mączki zwierzęcej, powodujących alergie składników, glutenu, konserwantów, barwników i aromatów.

karma dla psa for friends składniki

O produkcie:


W paczce, którą otrzymaliśmy znalazły się:
1) karma For Old Friends z łososiem i słodkimi ziemniakami, 60 g,
2) informacja o składzie karmy, składzie suplementu i dawkowaniu,
3) broszura informacyjna o wszystkich produktach w ofercie wraz z opisem ich składu.

W karmie For Old Friends znajdują się: łosoś, białoryb, pstrąg, ziemniaki, słodkie ziemniaki, warzywa i owoce, a także suplement diety oraz kwasy tłuszczowe Omega-3.

for friends karma dla psa z łososiem i słodkimi ziemniakami

Nasza opinia:

Karma dla psa For Friends zawiera o więcej mięsa, warzyw i owoców niż reklamowane w telewizji produkty, nie mówiąc już o dużej ilości ryb, których w konkurencyjnych karmach często nie ma wcale. Ponadto, nie zawiera ona szkodliwej chemii poprawiającej właściwości smakowe karmy i zwiększającej jej objętość.

Opakowanie dostępne w sklepie ma 5 kg i posiada wygodne w wielokrotnym zamykaniu plastikowe wieczko, dzięki czemu pokarm nie traci właściwości żywieniowych i zachowuje świeżość. Dla nas wielkość worka jest wadą, ponieważ Kubuś jest psem malutkim i optymalną ilością karmy, którą chcielibyśmy kupić to 1 kilogram. Poza tym, cena jest wysoka - za 5 kg karmy dla seniorów trzeba zapłacić 129,60 zł.

for friend karma dla seniorów

Jak na karmę For Old Friends zareagował Kubuś? Cóż... Kubuś jest wybrednym i rozpieszczonym arystokratą, który gardzi tanimi karmami z supermarketów i kiełbasą z promocji. Nowej zdrowej karmy spróbował. Dzięki temu, iż pokarm dla staruszków ma postać małych i miękkich kuleczek, mój przyjaciel mimo chorych ząbków nie miał problemów z jej pogryzieniem.

Niestety, o ile zapach karmy mu się spodobał, o tyle walory smakowe Kubusia nie zachwyciły. Nasz staruszek podszedł do produktu z dystansem i niewielkim zainteresowaniem. Nie można było go przekonać do skosztowania karmy z miski. Staraliśmy się zainteresować go szeleszczącą torebką, ponieważ uwielbia dostawać prezenty w papierowych torbach i sam je rozpakowywać, ale bezowocnie. Kubuś zjadł kilka rybnych kuleczek i rozglądał się za innymi przysmakami. Do zjedzenia większej ilości karmy nie przekonała go nawet zabawa w ence-pence.

Ocena Myszy: 3/5

Mimo wszystko jesteśmy przekonani, że każdy opiekun mający na uwadze zdrowe żywienie psa powinien wypróbować tę karmę. Bo chociaż gusta smakowe naszych psich przyjaciół są różne, to skład karmy For Friends jest niezmiennie zdrowy.

5 komentarzy:

 1. Nawet czworonogi mają swoje upodobania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Karma For Friends ma naprawdę zachęcający skład. Sama także zamówiłam ją dla psiaka, jednak zauważyłam, że nie jest to karma dla wszystkich psów. Mój jest bardzo wybredny pod tym względem i niestety trudno mu dopasować karmę. Siostry psiak za to uwielbia tą karmę i jadłby ją non stop. Zatem wszystko zależy od gustów i upodobań pieska.

  OdpowiedzUsuń
 3. jaki słodki psiak ! :) mój niestety ma tylko jedną karmę, którą lubi - Chappi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. 129,60 za 5 kg karmy dla seniorów gdzie taka niska cena? Chyba jakaś pomyłka bo 5 kg kosztuje 158 zł bez promocji ale jeżeli jest gdzieś taniej to taka informacja będzie bardzo ważna dla naszych milusińskich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, producent zmienił cenę karmy na wyższą.

   Usuń

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger