Domowy żel antybakteryjny do rąk oraz płyn do sprzątania

Restrykcje epidemiologiczne w mysim miasteczku zostały złagodzone, i choć wirus nie pochłonął gryzoniowych włości (wszak mieszkamy w Lubuskim!), to sklepowe półki z środkami antybakteryjnymi i higienicznymi nadal świecą pustkami. Długo węszyliśmy w poszukiwaniu recepty na czyste łapki i posprzątane mieszkanka... Z pomocą przyszła Babcia Mysz i jej przepisy: na domowy żel antybakteryjny i płyn do sprzątania!

domowy żel antybakteryjny do rąk, domowy antybakteryjny płyn do sprzątania, domowe środki higieniczne, jak zrobić żel antybakteryjny w domu, jak zrobić domowe środki czystości,

Instrukcji, jak wykonać maseczkę ochronną na twarz bez szycia jest w Internecie co nie miara, natomiast przepisów na domowe płyny i żele jak na lekarstwo. Receptura Babci Myszy jest naturalna, skuteczna i tania! 


Domowy żel antybakteryjny do rąk

Składniki:
  • 100 ml spirytusu salicylowego
  • 20 ml żelu aloesowego
  • 10 kropli olejku eterycznego


Podstawą babuniowego żelu jest alkohol, ponieważ zabija on bakterie i wirusy. Żel aloesowy przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza swędzenie, łagodzi obrzęki, a także niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Odpowiednio dobrany olejek (np. pomarańczowy, lawendowy, cedrowy czy herbaciany) będzie mieć właściwości antyseptyczne, dodatkowo zaś będzie ładnie pachnieć. Składniki wystarczy dokładnie wymieszać w miseczce, a następnie przelać do butelki z dozownikiem.

Domowy płyn antybakteryjny do sprzątania


Składniki:
  • pół szklanki octu spirytusowego
  • pół szklanki przegotowanej wody
  • 10 kropli olejku eterycznego

Składniki płynu należy wymieszać w butelce z atomizerem. Tak przygotowanym preparatem można czyścić meble, urządzenia kuchenne i armaturę w łazience, ponieważ mieszanka świetnie usuwa bakterie, kamień i brud.


*** 

Życzymy zdrówka!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger