Najpiękniejsze pamiątki na Chrzest Św.

Narodziny dziecka to jedna z najważniejszych oraz najszczęśliwszych chwil w życiu rodziny. Z kolei dla nowonarodzonej kruszynki niezwykle istotnym zdarzeniem, które wpływa na jego dalsze życie jest sakrament Chrztu Świętego. W religii chrześcijańskiej chrzest jest obrzędem nawrócenia oraz oczyszczenia z grzechów. Uczestnicy tej podniosłej chwili pragną wręczyć maluszkowi oryginalny i wyjątkowy prezent, który upamiętni jego wielki dzień - i takie prezenty dziś Wam pokażemy.

oryginalne prezenty na chrzest, nowoczesne upominki na chrzciny, prezent an chrzest dla chłopca, prezent na chrzciny dla dziewczynki


Pierwszą i zarazem najsłodszą propozycją jest ta, którą wybraliśmy dla maluszka z naszej mysiej gromadki. Srebrna szkatułka z pozytywką oczarowała nas od pierwszego wejrzenia, a siedzący na niej miś rozkochał nas w sobie bez pamięci. Jedno spojrzenie na ten uroczy drobiazg sprawił, że całym sercem i duszą zapragnęliśmy wręczyć go maluszkowi, aby upamiętniał pierwsze chwile jego życia.

prezent na chrzest ze srebra, szkatułka na chrzest z pozytywką, pudełko na pamiątki dziecka, pudełko wspomnień noworodka, srebrne prezenty na chrzciny

Szkatułka z misiem to rozczulający prezent kojarzący się z dzieckiem. U jej szczytu mieszka uroczy misiaczek tulący się do serduszka. Czuwa on nad dedykacją i życzeniami, wygrawerowanymi na wieczku. Poniżej w posrebrzanych ramkach można umiejscowić cztery fotografie. W środku znajduje się wyłożone czarnym aksamitem pudełeczko na drobiazgi, pod nim zaś mechanizm pozytywki, który gra  kojącą i przyjemną dla ucha melodię.

Naszej szkatułki nie ozdobiliśmy zdjęciami, aby zachować anonimowość maluszka, ale zapewniamy Was, że z fotografiami prezent wygląda bajecznie. Spersonalizowany grawer oraz zdjęcia indywidualizują upominek i sprawiają, że staje się on wyjątkowy. Ponadto, w pudełeczku można schować dodatkowy drobiazg, np. srebrny łańcuszek z medalionem albo krzyżykiem, szpitalną opaskę z rączki maluszka albo pierwszy smoczek dziecka. My ukryjemy w nim pieniążek przewiązany wstążeczką.

prezenty na chrzest ze srebra, symboliczne upominki na chrzciny, srebrny smoczek, srebrne sztućce, srebrna łyżeczka, srebrne buciki, srebrna szczotka z lusterkiem

Myszkując w sieci znaleźliśmy wiele innych posrebrzanych upominków dla dziecka, które symbolizują narodziny nowego życia i pozwalają zachować wspomnienia. Gryzoniom pragmatycznym, aczkolwiek lubujących się w świecidełkach, najbardziej podobają się przedmioty codziennego użytku, takie jak srebrne sztućceszczotka do włosów albo usterko i grzebyczek. Przepiękne i przesłodkie są również tuby na akt chrztu malucha, skarbonki w kształcie dziecięcego bucika, smoczek z metryczką czy niemowlęca grzechotka. Wszystkie te śliczności możecie wzbogacić personalizowanym grawerem z życzeniami, imieniem maluszka czy datą narodzin albo chrztu.

ilustrowana biblia dla dzieci, pismo święte dla najmłodszych, różaniec, srebrny obrazek, święty obrazek, aniołek, chrzest święty,pierwsza komunia święta

Jeśli lubicie klasykę i zależy Wam na prezencie głęboko religijnym, wybierzcie przedmioty, które bezpośrednio kojarzą się z sakramentem Chrztu Świętego, np. ilustrowaną Biblię dla dzieci, posrebrzany obrazek z aniołkami, złoty medalik albo krzyżyk z łańcuszkiem czy piękny różaniec. Takie upominki nie tylko podkreślą patetyczny charakter chrztu, ale także posłużą dziecku w dalszym życiu religijnym. Widoczna na zdjęciu "Moja pierwsza Biblia" to publikacja stworzona dla najmłodszych. Jest to wybór najważniejszych historii ze Starego i Nowego Testamentu. Treści napisane prostym językiem przybliżą dziecku religijne opowieściami, zaś barwne ilustracje pobudzą jego wyobraźnię. Różaniec oraz obrazek z wypisaną modlitwą pomogą maluchowi w oswojeniu się z kościelnymi obrzędami oraz wesprą go w codziennej rozmowie z Bogiem.

*** 

My, prostolinijne Myszy, nie jesteśmy przesadnie religijne, ale bardzo lubimy prezenty, które symbolizują ważne momenty życia rodzinnego i zachowują cenne wspomnienia człowieka. Mamy więc głęboką nadzieję, że dzisiejsze propozycje prezentowe przypadną Wam do serc i duszy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger