Jak dbać o zęby kota? Preparat do higieny jamy ustnej dla zwierząt Scanvet Fresh Aid

Kot to drapieżnik. Niezależnie od tego, czy jego ofiarą są ptaszki przesiadujące na balkonowej balustradzie czy korzonki wygrzebane z doniczki - w każdym mruczku czai się dzika bestia, która od czasu do czasu musi zatopić kły w czymś innym niż kocie chrupy w kuchennej misce. Jeśli chcecie, aby Wasze tygryski miały świeży oddech i zdrowe zęby, koniecznie wypróbujcie preparat do higieny jamy ustnej dla kotów!

preparat do higieny jamy ustnej dla zwierząt, żel do jamy ustnej kota, żel do pielęgnacji zębów kotów, Scanvet Fresh Aid
Regularna higiena kocich pyszczków jest równie istotna, co cykliczne u weterynarza. Gromadzący się kamień nazębny nie tylko powoduje nieprzyjemny zapach, ból zębów czy zapalenie dziąseł futrzaka, lecz także może przyczynić się do poważnych chorób jego narządów wewnętrznych, tj. nerki, wątroba albo serce.

O produkcie:

Jednym z preparatów, które ułatwi Wam higienę kociego pyszczka jest:
- Scanvet Fresh Aid, żel do higieny jamy ustnej kotów, 120 ml, cena ok. 45 zł.

Skład: glicerol, glukonian cynku, witamina C (w postaci monofosforanu wapnia), kwas foliowy, ekstrakt z zielonej herbaty, olejek mięty pieprzowej, tauryna.

jak dbać o zęby kota, jak czyścić zęby kota, jak dbać o higienę jamy ustnej u kotów


Nasza opinia:

Preparat Fresh Aid ma postać gęstego żelu, który dość łatwo wydobywa się z miękkiej buteleczki. Ma świeży, miętowy zapach przypominający ludzką pastę do zębów. Dla mysich nosów jest przyjemny. Niestety, Pan Tygrysek - dystyngowany władca naszego 65-metrowego królestwa - wąchać go nie zamierza (gdyż żaden zapach - o ile nie jest to aromat wędzonego łososia albo tuńczyka w oleju - nie jest godny łechtać jego arystokratycznego nosa).

Aplikacja preparatu teoretycznie jest dziecinnie prosta - wystarczy nanieść kilka kropli żelu na błonę śluzową policzków lub do kieszonek policzkowych. Teoretycznie, ponieważ wytworny Pan Tygrysek uważa ciamkanie żelu za czynność niegodną jego królewskiego majestatu. Początkowo ta haniebna procedura do tego stopnia uwłaczała jego czci, że na widok butelki obracał się do Panny Mysi zadkiem, zadzierał ogon i tyle go było widać. Z czasem cierpliwość Mysiej Mamy opłaciła się i Pan Tygrysek oswoił się z aplikacją preparatu. Może spodobał mu się smak żelu...? A może uznał, że królewski pyszczek powinien pachnieć miętą zamiast zwłokami upolowanej na balkonie zwierzyny...?

Pomijając pompatyczne foszki Pana Tygryska - trzeba przyznać, że Fresh Aid to naprawdę dobry produkt. Składniki zawarte w żelu (tj. wyciągi roślinne, kas foliowy, witamina C czy olejek mięty pieprzowej) neutralizują nieprzyjemny zapach z kociego pyszczka, działają przeciwzapalnie, zapobiegają stanom zapalnym i krwawieniom z dziąseł, chronią przed rozwojem chorób przyzębia oraz ograniczają rozwój bakterii.

Ocena Myszy: 5/5

Jeśli chcecie zadbać o zdrowie Waszego futrzaka, wypróbujcie Fresh Aid. Duma Pana Tygryska co prawda ucierpiała, jednak wiele kotów lubi świeży zapach i smak mięty, więc niewykluczone, że Wasz futrzak polubi się z tym produktem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger