10 najlepszych gier planszowych na wakacje

Podróżowanie z niemowlakiem nie należy do najlepszych pomysłów, dlatego tegoroczne wakacje upłyną nam na lokalnych wojażach, leśnych wycieczkach, rodzinnych piknikach i odpoczynku nad jeziorem. A co, jeśli za oknem plucha? Wówczas wyciągniemy ulubione gry planszowe! Macie ochotę poznać najlepsze propozycje na wakacyjną niepogodę?

najlepsze gry planszowe dla dzieci i dorosłych, najciekawsze gry planszowe, ranking najlepszych gier rodzinnych, lista najciekawszych planszówek

Subiektywny ranking najlepszych gier planszowych stworzyliśmy przeglądając asortyment sklepu internetowego hulahop.pl, który posiada w ofercie nie tylko ciekawe gry planszowe, ale również zabawki, artykuły szkolne oraz produkty dla mamy i dziecka. Większość gier w zestawieniu to nasze ulubione propozycje, przy których najchętniej spędzamy rodzinne popołudnia. Znajdziecie w nim jednak także nowości, które dopiero poznaliśmy.

1. Gra "Komiks" firmy Rebel


Wszystkie myszy w okolicy uwielbiają superbohaterów. Komiksy zajmują niezmiernie istotne miejsce w dziecięcym świecie Małego Mysza. "Komiks" firmy Rebel to propozycja, która bez reszty zawładnęła naszymi sercami. Jej istotą jest układanie kart z kadrami, wymyślanie do nich niesamowitych historii i ocenianie opowieści pozostałych uczestników zabawy. Gra nie tylko pobudza kreatywność i wyobraźnię, ale też uczy poprawnego wysławiania się oraz wypowiadania się na określony temat. 

2. Królowa gier - szachy


Jeśli mielibyśmy wybrać królową gier, byłyby nią szachy. To za jej pośrednictwem dzieci rozwijają inteligencję przestrzenną oraz myślenie strategiczne. Mały Mysz pokochał tę grę już w przedszkolu dzięki Dziadkowi Myszy, a swoją pasję do dziś rozwija biorąc udział w szkolnych zajęciach i turniejach szachowych. 

3. Młodsza siostra królowej - warcaby


O ile Mały Mysz pokochał szachy, o tyle Pannie Mysi łatwiej jest zagrać w warcaby. Jeśli chcecie rozwijać umiejętności stratega, ale nie jesteście w stanie zapamiętać, w jaki sposób porusza się konik, gdzie ustawić króla i jak wykonać roszadę - warcaby są propozycją idealną dla Was!

4. Gra "Monopoly Junior" firmy Hasbro


Nie tylko dorośli marzą skrycie o zbudowaniu finansowego imperium. Maluchy - z uwielbieniem naśladujący rodziców - także lubią gromadzić majątek, szczególnie wówczas, gdy pomagają im w tym pieski i kotki. Monopoly Junior to gra strategiczna dla najmłodszych, w której zamiast kolejnych państw kupujemy pizzerie, lodziarnie, cukiernie i inne miejsca, o których śnią dzieci. A dla każdej myszy nawet najmniejszy sklep z ciasteczkami jest cenniejszy niż wszystkie kraje Europy razem wzięte. 

5. Gra "Superfarmer" firmy Granna


Czy znacie coś bardziej uroczego niż wesołe stadko rozbrykanych zwierzaków? Jeśli chcecie wcielić się w farmera i wyhodować własną futrzastą gromadkę, sięgnijcie po grę Superfarmer. Dzięki niej radośnie spędzicie czas, a Wasze dzieci nauczą się podstaw planowania i handlu wymiennego... a wszystko to w towarzystwie puchatych owieczek, różowych świnek, rozkicanych zajęcy i innych zagrodowych zwierzaków.

6. Gra "Gorący ziemniak" firmy Alexander


Lubicie pyrki?! Myszom-łasuchom kartofelki kojarzą się z gorącym ogniskiem i pieczonymi przekąskami. Gorący ziemniak to quiz, w którym pozornie proste pytania zadane pod presją czasu urastają do rangi niewyobrażalnie trudnych zagadek. Jeśli dorzucimy do tego gorącego ziemniaczka przerzucanego z rąk do rąk przez graczy - połączenie wyjdzie pyszne!

7. Gra "Prehistoria i dinozaury" firmy Trefl


Równie ciekawą grą jest quiz "Prehistoria i dinozaury" łączący zabawę z nauką. Propozycja ta zawiera ponad setkę pytań dotyczących prehistorii, przodków człowieka oraz dinozaurów. Jest doskonałym sposobem na zainteresowanie dzieci historią i przyrodą, a w połączeniu z encyklopedią, atlasem czy programem komputerowym może stać się cennym źródłem wiedzy. Nie jest to zresztą jedyna taka propozycja - firma Trefl ma wiele interesujących gier edukacyjnych, zarówno dla przedszkolaków, jak i dla starszych dzieci.

8. Gra "Grzybobranie" firmy Granna


Wirtualna wycieczka po planszy to kolejny sposób na zainteresowanie dzieci światem zwierząt i roślin. Grzybobranie to dobry punkt wyjścia do realnych spacerów po lesie, rozpoznawania gatunków grzybów oraz poznawania leśnych zwierząt. Wersji tej popularnej gry jest wiele, ale my najbardziej lubimy tę, w której baba-jaga gotuje tajemnicze mikstury... a może zupę grzybową albo sos borowikowy?

9. Gra "Zgadnij Kto To" firmy Hasbro


Rozwiązywanie zagadek za pośrednictwem umiejętnie formułowanych pytań to nie lada wyzwanie. Aby przekonać się, czy potraficie mu sprostać, musicie sięgnąć po grę "Zgadnij kto to". Przy okazji wyćwiczycie wzrok i pamięć oraz puścicie wodze fantazji, a towarzyszyć Wam będą kreskówkowe postacie bądź wesołe zwierzątka.

10. Gra "Dzielne myszki" firmy Egmont


Na koniec wisienka na torcie - gra "Dzielne myszki", bo czymże byłby gryzoniowy ranking planszówek bez naszych ogoniastych przyjaciół? Aby zgromadzić zapas sera i uchronić myszki przed złym kotem, niezbędne są - praca zespołowa, strategiczne myślenie i umiejętność oceny ryzyka. Jeśli posiadacie te zdolności, kraina mlekiem i serem płynąca będzie Wasza!

* * *

Tak przedstawia się nasz subiektywny mysi top najlepszych 10 gier planszowych na wakacje. Znacie nasze propozycje? A może zaproponujecie nam inne, równie interesujące gry?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Myszy uwielbiają czytać komentarze! Widząc nową wiadomość, grube Futrzaki przerywają z podekscytowania jedzenie, a reszcie Myszy wesoło merdają ogonki! Dziękujemy!

Copyright © 2016 Mysia Familia , Blogger